Yeni: Bir Coincover hizmeti olan Ledger Recover ile artık cüzdanınızı kolayca kurtarabilirsiniz

Hemen başla

ETH VARLIKLARINIZI GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE STAKE EDEREK ÖDÜLLER KAZANIN*

Ethereum (ETH) varlıklarınızı stake ettiğinizde, ağın güvenliğine katkıda bulunduğunuz için pasif yoldan ödül kazanırsınız.

Ledger Live uygulaması üzerinden, bir doğrulayıcıya kolay ve güvenli bir şekilde ETH varlıklarınızla yetki devrederek pasif yoldan ödüller kazanmaya başlayabilirsiniz.

Stake etmeye başlayın
ETH VARLIKLARINIZI GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE STAKE EDEREK ÖDÜLLER KAZANIN*

ETH stake etmenin artıları

Ethereum, akıllı sözleşmeler aracılığıyla çeşitli merkeziyetsiz finans hizmetlerine, oyunlara ve uygulamalara erişmenizi sağlayan, programlanabilir bir blok zinciridir.

Ödüller kazanın*

Kiln ile stake etmek ortalama %7 getiri sağlar. Lido ile stake etmek ortalama %4 getiri sağlar. Bu oran, farklı kriterler doğrultusunda değişim gösterebilir.


*Ödüller garanti edilmez. Ledger, staking hizmetlerinin kullanımı hakkında hiçbir tavsiye veya öneri sunmaz.

Kendinize yardım edin

ETH varlıklarınızı stake ederek hem ağın güvenliğini sağlar hem de işlemleri doğrularsınız. Ethereum blok zincirinin başarısının bir parçası olursunuz!

Neden Ledger Live üzerinden stake etmelisiniz?

Son derece güvenli

Kripto paranızı Ledger donanım cüzdanınızın güvenli ortamından satın alın.

Özgürlük

Ortaklarımız arasından mükemmel staking çözümünüzü bulun. İster Kiln ile kendi doğrulayıcınızı çalıştırmayı ister Lido ile liquid staking yapmayı tercih edin, ihtiyacınız olan her şeyi burada bulacaksınız.

Hepsi bir arada

Ledger Live üzerinden iş ortaklarımız aracılığıyla ETH varlıklarınızı yönetebilir, satın alabilir, takas edebilir ve stake edebilirsiniz. Tüm kripto ihtiyaçlarınız tek bir uygulamada.

Ledger kullanmaya başlayın
Ödüller

Ödüller

İş ortaklarımız Kiln ve Lido tarafından sunulan hizmetler aracılığıyla ETH'nizi Ledger Live üzerinden pasif bir şekilde artırabilirsiniz. Ethereum ağına katılarak ödüller kazanmak için Ledger Live üzerinden Kiln veya Lido DApp'lerini kullanmanız yeterlidir.

Stake edilen ETH'lerin getiri yüzdesi, ağda stake edilen toplam ETH'ye ve çevrim içi olan doğrulayıcılarının ortalama yüzdesine bağlıdır.Ödüllerinizi hesaplayın

LEDGER'IN SUNDUĞU ÇÖZÜM NASIL ÇALIŞIYOR?

Cihazınızı alın

Donanım cüzdanı

kriptolarınız ve NFT'leriniz için en iyi güvenliği sunar, varlıklarınız her zaman güvende olur.

Uygulama

ile kriptolarınızı yönetin ve kripto satın alma, takas etme veya varlıklarınızı artırma gibi temel hizmetlere erişin. Donanım cüzdanınız sayesinde hepsini güvenli bir şekilde gerçekleştirin.
Cihazınızı alın

ETH varlıklarınızı Ledger ile artırın

01

Cihazınızı kurun

Ledger Live uygulamasını indirin. Ledger cihazınızın kurulum adımlarını gerçekleştirin ve bir ETH hesabı oluşturun.

02

ETH satın alın veya fon transfer edin

Ledger Live kullanarak ETH varlıklarınızı doğrudan iş ortaklarımız aracılığıyla satın alın veya bir borsadaki ETH varlıklarınızı donanım cüzdanınıza aktarın.

03

Stake etmeye başlayın

ETH hesabınızdaki "Ödüller kazanın" butonuna tıklayın veya Keşfet bölümüne gidip Kiln'i veya Lido'yu seçin. Stake edilecek miktarı seçin ve Ledger cihazınızla onaylayın.

Staking hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Ledger Academy'mizde aklınızdaki tüm temel soruları yanıtlıyoruz: Staking nedir? Farkı nedir? arasındaki fark nedir? Doğrulayıcı nedir?

Ayrıca, Youtube'daki School of Block serimize göz atarak staking işlemlerine nasıl başlayacağınızı ve Youtube'daki School of Block serimize de göz atabilirsiniz.

Ledger Academy'mizi ziyaret edin

Staking nedir?

Makaleyi okuyun

Hisse İspatı (Proof of Stake) nedir?

Makaleyi okuyun

Sıkça Sorulan Sorular

Kiln ile stake edilebilen minimum miktar şimdilik 32 ETH’dir. Haberleri takip edin, çünkü çok yakında minimum miktar koşulu kaldırılacak.

Lido sayesinde, Ledger kullanıcıları istedikleri herhangi bir ETH miktarıyla ağa katılabilirler. İş ortağımız Lido ile stake ettiğiniz her Ether karşılığında bir stETH token’ı alırsınız. Bu stETH token’larını takas edebilir, gönderebilir veya satabilirsiniz. Bu sayede Ethereum staking işlemleri daha fazla likidite kazanır.

Kiln staking’i ile, doğrulayıcı tarafından teklif edilen her blok için ödüller kazanılır.

Lido sayesinde, fonlamanızı yaptıktan sonra 24 saat içinde ve doğrulayıcı tarafından etkinleştirilmesini beklemeden staking ödüllerinizi almaya başlayabilirsiniz. Ödüller stETH token formundadır ve stETH bakiyenize eklenir.

Kiln staking’i ile ETH ödülleri, staking akıllı sözleşmesine gönderilir. Ardından, doğrulayıcınızı çalıştırmak için kullandığınız aynı Ethereum adresinden çekilebilir.

Lido’nun staking ödüllerine uyguladığı %10’luk ücret node operatörleri, DAO ve sigorta fonu arasında paylaştırılır. Bu ücret DAO tarafından başarılı bir oylama sonucunda değiştirilebilir.

Kiln tarafından sunulan yerel Ethereum staking’inde, staking’i gerçekleştirmek için akıllı sözleşmeler kullanılır. Bu akıllı sözleşmeler denetlense bile yazılım hataları içerebilmektedir.

Lido kullanarak ETH stake etmenin farklı potansiyel riskleri bulunur. Lido’nun akıllı sözleşmelerinde herhangi bir güvenlik açığı veya yazılım hatası olabilir. Lido kodları açık kaynaklıdır, denetime tabidir ve riski minimuma indirmek amacıyla kapsamlı bir hata ödül programına sahiptir.

Kiln yerel staking’i ile kazanılan yerel ETH ödülleri, 2023 için planlanan ve “Shanghai” olarak adlandırılan gelecekteki bir Ethereum güncellemesinde açılacaktır. Ledger ve Kiln, bu protokol güncellemesinden bağımsızdır. Bu zaman çizelgelerinin taahhüt niteliği taşımadığını ve Kiln’in kontrolünde olmadığını lütfen unutmayın.

Lido kullanılarak stake edilmiş olan ETH’lerin stake’ini iptal etmek şimdilik mümkün değildir. Bununla birlikte, stETH bakiyenizi normal ETH ile geri takas etme opsiyonunuz mevcuttur. Bu da esasen ETH’lerinizi “stake’i iptal etme” işlemidir. Ledger Live’da ParaSwap uygulamasını kullanarak stETH’lerinizi normal ETH ile takas edebilirsiniz.

İletişimde kalın

Duyurulara blogumuzdan erişebilirsiniz. Basın için iletişim:
[email protected]

Bültenimize abone olun

Desteklenen yeni coin'ler, blog paylaşımları ve özel teklifler doğrudan gelen kutunuzda


E-posta adresiniz yalnızca tarafınıza Ledger bültenimizi, haberlerimizi ve tekliflerimizi göndermek için kullanılacaktır. Bültende yer alan bağlantıyı kullanarak istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Verilerinizi nasıl yönettiğimiz ve haklarınız hakkında daha fazla bilgi edinin.