Yeni: Bir Coincover hizmeti olan Ledger Recover ile artık cüzdanınızı kolayca kurtarabilirsiniz

Hemen başla

Tether wallet

Secure your USDT assets

Secure your Tether assets with the most trusted hardware wallet. Cold storage wallets are typically encrypted devices that store users' Tether assets offline, providing a layer of security against the evolving threats emerging from being connected to the Internet.


State-of-the-art
security


Simplicity


Multicurrency

Discover our wallets

Secure your Tether (USDT)

Secure multiple assets, including Tether using a Ledger Hardware Wallet.
Your private keys, giving access to your assets, remain safe in a certified secure chip.

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Protect your Tether assets with the first and only
independently-certified Tether wallet on the market.

Learn more
Ledger Nano X

Ledger Nano X

The Ledger Nano X is a Bluetooth® enabled secure and
CES award winning device that protect your Tether assets

Learn more

How to manage your Tether (USDT)

Praised by our community

Sladic M.

Bu şimdiye kadar satın aldığım en iyi cihazlardan biri. LNS şampiyon!

Cynthia G.

Kripto paralarımın hep güvende olduğunu bilmeyi seviyorum. Kullanımı kolay. Teşekkürler!

Walter F.

3 nano-s aldım. Her şey yolunda. İyi ürün, hızlı teslimat. Teşekkürler!

John M.

Kriptonuzu saklamak için en iyi yöntemlerden biri; şiddetle tavsiye edilir.

View more

What is Tether (USDT)

Tether, ilk çıktığında değeri 1:1 oranında Amerikan dolarına sabitlenmiş bir "stablecoin", yani stabil kripto paradır. 2019 yılının Mart ayında Tether, değerinin karşılığı olarak %100 ABD doları yerine, üçüncü taraflara sağlamış olduğu borçların alacaklarını ve ABD dolarına ek olarak başka varlıkların bir birleşimini karşılık olarak göstermeye başlamıştır.

tether-plain

Tether (USDT) features

Genel piyasa değeri ve kullanım açısından Tether, daha geniş kripto stabil coin piyasasına geçmişten beri hakim olmaya devam ediyor. Tether'ler (USDT'ler), Tether Limited tarafından çıkarılıyor. Tether, Kasım 2014'te resmi olarak adını "Realcoin"den "Tether"e çevirdi. Realcoin, başlangıçta Bitcoin blok zincirindeki token'ları Omni Layer protokolünü kullanarak dağıtıyordu.

Tether'in birinci hedefi kripto para piyasalarında, özellikle de itibari para likiditesine erişmek için istikrarlı bankacılık ilişkileri sürdüren ve bankaların şüpheci tavırları nedeniyle bu konuda düzenli olarak sorun yaşayan kripto para borsalarında itibari paralara bir alternatif olarak hizmet vermektir.

Yıllar boyunca sayısız eleştiriye rağmen Tether, volatilitenin eksik olmadığı bir piyasada istikrarlı bir fiyat sabiti olarak kripto paralara merkezi piyasa likiditesi kaynağı olmaya devam etti.

Tasarım ve Destek

Tether oluşturulurken hem Bitcoin hem de Ethereum taşıma protokolleri kullanıldı. Tether'a göre:

"Tether, an itibarıyla iki farklı taşıma protokolüyle (Bitcoin ve Ethereum) kullanılabiliyor. Kullanıcılar başka adreslere Tether gönderdiklerinde, adresin standart Bitcoin veya Ethereum formatında olup olmadığını dikkatle kontrol etmeli ve doğru taşıma protokolünü seçmeliler."

2019 yılının Mart ayına kadar, Tether'ı destekleyen rezervler %100 oranında sabitlendiği itibari paradan (USD veya EUR) oluşuyordu. Bununla birlikte, Tether Limited'in avukatı tarafından yakın zaman önce yapılan bir açıklamada, Tether'ların %74 oranında nakit ve nakit tekabülleri, %26 oranında ise kısa vadeli tahviller ile desteklendiği belirtildi.

Tüm bu açıklamalara ve Tether'ın tam rezervleri konusundaki çeşitli spekülasyonlara rağmen, Tether piyasaya sürüldüğünden beri, en zor zamanlarda bile 1 USD sabit fiyat paritesini korudu.

Tether, esas itibarıyla "itibari para teminatlı" stabil coin olarak bilinen bir yapıya sahip. Bu yapıda merkezî bir kuruluş (örn. Tether Limited) gelen talep doğrultusunda arzı tedarik ediyor ve yakıyor. Örneğin, Ayşe'nin elinde 100 USDT varsa ve karşılğında 100 USD almak istiyorsa, Tether eşit miktarda USDT stabil coin yakıyor ve Ayşe'ye 100 USD veriyor.

Model son derece basit bir şekilde işliyor. Stabil coin'leri çıkartan firmaların kazancı, arzı destekleyen banka rezervlerine kullanıcıların yaptığı fonlamalardan ortaya çıkan faizler oluyor.

Tether, USD başta ve Euro gibi diğerleri de dâhil olmak üzere, itibari paralar için bir piyasa çapası görevi görüyor. Tether sahipleri ellerindeki USDT'leri USD'ye 1:1 oranıyla dönüştürebildikleri için Tether, esasen kripto piyasalarında genellikle eksik olan itibari para likiditesi için fazlasıyla talep gören bir alternatif oluyor.

Tether, dünyanın en popüler ve en likit kripto para borsalarının hemen hepsinde yaygın olarak bulunur. İlginç bir şekilde, diğer stabil coin'lerde sorun yaratan profesyonel arbitraj işlemleri, Tether'ın stabil kalırken ölçeklenebilme özelliğinde önemli bir rol oynar.

Dolaşımdaki arz miktarı an itibarıyla yaklaşık 2,9 milyar USDT.

Stabil Coin Piyasası

Tether gibi itibari para teminatlı stabil coin'lerin popülerliği gittikçe artıyor ve çok sayıda yeni stabil coin piyasaya giriyor. Tether'ın merkezi tasarımı, kripto varlıkların volatilitesine karşı önemli bir önlem olarak görülüyor. Kripto piyasası çökse bile rezervde tutulan itibari para teminatı değerini korumaya devam edecek.

Stabil coin piyasasında şeffaflık trendinin hızla yaygınlaşmasıyla, Tether'ı destekleyen rezervlerin dolaşımdaki arza denk veya daha fazla olduğu konusunda yatırımcıları temin etmek adına Tether'ın rezerv miktarı günlük olarak yayınlanıyor.

Buna ek olarak, Tether'ları tedarik etmek veya USD ya da EUR birimlerine dönüştürmek için KYC (Müşterinizi Tanıyın) onayı da gerekiyor.

Stay in touch

Announcements can be found in our blog. Press contact:
[email protected]

Subscribe to our
newsletter

New coins supported, blog updates and exclusive offers directly in your inbox


Your email address will only be used to send you our newsletter, as well as updates and offers. You can unsubscribe at any time using the link included in the newsletter.

Learn more about how we manage your data and your rights.