Acele edin! | Yakut Kırmızısı Ledger Nano'ları %20 indirimle alın. Stoklarla sınırlı.

Satın al

Bitcoin cüzdanı

BTC varlıklarınızı güvence altına alın

Bitcoin varlıklarınızı en güvenilen donanım cüzdanıyla güvence altına alın. Soğuk depolama cüzdanları, kullanıcıların Bitcoin varlıklarını çevrim dışı saklayan ve gittikçe daha karmaşıklaşan internet kaynaklı tehlikelere karşı koruma sağlayan, genellikle şifrelenmiş cihazlardır.


En gelişmiş
güvenlik


Sadelik


Birden fazla para birimi

Cüzdanlarımızı keşfedin

Ledger cihazlarla Bitcoin yönetimi

Bitcoin (BTC) varlıklarınızı güvence altına alın

Ledger Donanım Cüzdanı ile Bitcoin dâhil birçok varlığın güvenliğini sağlayın.
Varlıklarınıza erişmenizi sağlayan özel anahtarlarınız sertifikalı ve güvenli bir çipte emniyette kalır.

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Bitcoin varlıklarınızı piyasadaki ilk ve tek
bağımsız olarak sertifikalandırılmış cüzdanla koruyun.

Daha fazla bilgi
Ledger Nano X

Ledger Nano X

Ledger Nano X, varlıklarınızı koruyan, Bluetooth® etkin
Bitcoin varlıklarınızı korumak için CES ödüllü cihaz

Daha fazla bilgi

Bitcoin (BTC) varlıklarınızı nasıl yönetebilirsiniz?

Ledger Live

Bitcoin'ininizi kendi masaüstü ve mobil uygulamamız Ledger Live ile doğrudan yönetin. Bakiyenizi gerçek zamanlı olarak kontrol edin, Bitcoin ve 5.500'den fazla varlığı doğrudan Ledger Live ile gönderin veya alın.

Ledger Live'ı Keşfedin

Topluluğumuzun övgüsünü kazandı

Skuthan M.

Kriptoları güvenle saklamanın tek yolu. Her satoshi'ye değer.

Maria R.

Kriptolarınızı güvende tutmanın en iyi yolu bence Ledger cüzdanları.

Mate J.

Kullanımı kolay, çok iyi malzemelerden üretilmiş, şiddetle tavsiye edilir. 10 numara 5 yıldız.

Simone M.

Kriptolar için en iyi cüzdan.

Daha fazlasını görüntüle

Bitcoin (BTC) nedir?

Bitcoin [BTC], “Bitcoin: Eşler arası Elektronik Nakit sistemi” başlıklı meşhur whitepaper'da “Satoshi Nakamoto” adlı bilinmeyen bir kişi veya bir grup insan tarafından tanıtılan ilk merkeziyetsiz kripto paradır. Bitcoin, yalnızca elektronik ortamda yer alan ve açık kaynaklı bir yazılım olarak çıkan ilk para birimidir. Bu sayede herkes kodu inceleyip Bitcoin ağına katılabilir.

Bitcoin (BTC) özellikleri

9411

BTC şu anda piyasa değeri açısından en büyük ve en çok işlem gören kripto paradır. Oluşturulabilecek toplam arz 21 milyon Bitcoin ile sınırlıdır.

Geçmiş

Fikir, başlangıçta orijinal Bitcoin white paper'ını üreten Satoshi Nakamoto'dan gelmiştir ve bu white paper'da tamamen elektronik ve herhangi bir bankadan, hükûmetten ve merkezi otoriteden bağımsız olan bir para biriminin ardındaki ilkeler açıklanmaktadır. Başlangıç Bloku olarak da bilinen ve madenciliği yapılan ilk blok, Bitcoin'in bir alternatif olarak tasarlandığı fraksiyonel rezerv bankacılık sistemine bir atıf içeriyordu.

Madencilik ve Bitcoin ağının çalışma şekli:

Bitcoin ağının amacı, kullanıcıların birbirlerine Bitcoin göndermelerini sağlamaktır. Madencilik, zincire kronolojik olarak yeni bloklar (her blok birkaç işlem içerir) ekleyerek Bitcoin sürecini güvende tutar. Bitcoin, konsensüs algoritması olarak "proof-of-work" (iş ispatı) kullanır. Madenciler, kriptografik bir bulmacayı çözerek her işlemin doğrulanmasını sağlar ve daha sonra da doğrulanmış işlem bloklarını dağıtık deftere ekler. Bitcoin'in yerleşik ödül sistemi, başarılı madencileri birkaç Bitcoin ile tazmin eder. Bitcoin, bugüne dek oluşturulan blok zincirleri arasında proof-of-work kullanan ilk blok zinciridir. O zamandan bu yana yaygınlaşarak birçok kripto parada kullanılmaya başlamıştır.
İşlemler, kullanıcının özel anahtarından türetilmiş olan Bitcoin adresine bağlanır. Bitcoin blok zincirindeki bir işlem, Bitcoin cüzdanları arasında bir değer transferi gibi düşünülebilir. Gerçekte, daha çok bir mülkiyet devrine benzer. Bir Bitcoin alıcısı, kendi özel anahtarını kullanarak yeni edindiği Bitcoinleri kullanma hakkına sahip olur. Özel anahtarlar, işlemi imzalamak ve yeni mülkiyeti devretmek için gereklidir. İmza, işlemin imzalandıktan sonra herhangi biri tarafından değiştirilmesini de engeller. Tüm Bitcoin işlemleri sonsuza dek ağda tutulur ve bu da herhangi bir Bitcoin adresinin bakiyesi ve işlemlerinin herkes tarafından görülebileceği anlamına gelir.
Bitcoin ağındaki bir node (düğüm), Bitcoin yazılımını çalıştıran bir bilgisayardır. Bitcoin ağında tüm dünyada aktif birkaç bin node vardır ve en büyük yoğunluk Amerika Birleşik Devletleri'ndedir.
Toplam Bitcoin arzı 21 milyonla sınırlıdır ve yaklaşık 4 ila 6 milyon Bitcoin'in muhtemelen ilgili özel anahtarların kaybedilmiş olması nedeniyle şimdiden kullanılamaz olduğu düşünülmektedir.

Bitcoin hashing algoritması ve zorluğu

Bitcoin ağında, on dakikada bir madencilikle bir blok üretilir. Tam süre, madencilik yapan node'ların küresel ağının verimliliğine bağlıdır. Bitcoin Hashcash proof-of-work (iş ispatı) fonksiyonunu kullanır ve ne kadar çok node kriptografik bulmacayı çözmek için çalışırsa, çözüm de o kadar hızlı bir şekilde bulunur. Normal 10 dakikalık blok yaratım süresini korumak için hashing zorluğu algoritması iki haftada bir ayarlanır.
Bitcoin'in proof-of-work sistemi çok fazla enerji kullanmaktadır ve ağın kullanımı ile beraber elektrik tüketimi de artmaktadır. Bitcoin karşıtları, Bitcoin'in neden ölçeklenemeyeceğini ve küresel bir para birimi olarak kullanılamayacağını açıklamak için bu argümanı kullanmaktadır. Bu geçerli bir argüman olsa da Bitcoin'in savunucuları kullanılan elektriğin çoğunlukla yenilenebilir enerjiden geldiğini savunmakta ve hem işlem hızı hem de enerji maliyeti sınırlamalarını gidermek için Lightning Network gibi bir ikinci katman çözümüne güvenmektedir.
Nasıl Bitcoin satın alabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinin

İletişimde kalın

Duyurulara blogumuzdan erişebilirsiniz. Basın için iletişim:
[email protected]

Bültenimize abone olun

Desteklenen yeni coin'ler, blog paylaşımları ve özel teklifler doğrudan gelen kutunuzda


E-posta adresiniz yalnızca tarafınıza Ledger bültenimizi, haberlerimizi ve tekliflerimizi göndermek için kullanılacaktır. Bültende yer alan bağlantıyı kullanarak istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz.

Verilerinizi nasıl yönettiğimiz ve haklarınız hakkında daha fazla bilgi edinin.